Medarbetare

Rektor

Morgan Bygdell
Telnr: 073-3730250
E-post: rektor@ostgy.se





Arbetslag SA/HU/EK

AnnaAnna Edlund
Lärare Samhällskunskap, Engelska
073 383 32 03
E-post: anna.edlund@ostgy.se

 

 

henrik-KopiaHenrik Nenzén
Lärare Historia, Religon
073 383 32 03
E-post: henrik.nenzen@ostgy.se

 

 

Patrick Rosenberg
Lärare Samhällskunskap
073 383 32 03
E-post: patrik.rosenberg@ostgy.se

 

 

tommyTommy Persson
Lärare Psykologi
073 383 32 03
E-post: tommy.persson@ostgy.se

 

 

Rickard Hallström
Lärare Ekonomi
073 383 32 03
E-post: rickard.hallstrom@ostgy.se

 

 


 



Arbetslag PT/NA

christian_itChristian Olsson
Lärare PT, Handledare Sportsgym
073 383 32 04
E-post: it@ostgy.se

 

 

thomasnThomas Näsholm
Lärare Sportsgym

Kontakt

 

 

erikErik Söderlund
Lärare Svenska, Engelska, Foto
073 383 32 04
E-post: erik.soderlund@ostgy.se

 

 

Anna-Sara Carlsson
Lärare Barn och fritid, Idrott
073 383 32 04
E-post: anna-sara.carlsson@ostgy.se

 

 

spacerJenny Bevé
Lärare Naturkunskap, Biologi
073 383 32 04
E-post: jenny.beve@ostgy.se

 

 

Kerstin Sunnerheim
Lärare Kemi
073 383 32 04
E-post: kerstin.sunnerheim@ostgy.se

 

 

Mikael Andersson
Lärare Matematik, Fysik
073 383 32 04
E-post: mikael.andersson@ostgy.se

 

 


 

 



Arbetslag Språk

5722677_1 (Kopia)Dennis Nyh
Lärare Tyska

E-post: dennis.nyh@ostgy.se

 

 

Pernilla Cederlund
Lärare Franska

E-post: pernilla.cederlund@ostgy.se

 

 

solidad-KopiaSoledad Wikström
Lärare Spanska

E-post:

 

 


 


Studie och yrkesvägledare

Rickard Hallström

E-post: syv@ostgy.se

 

 


 



Elevhälsa

spacerKatharina Lidmark
Specialpedagog

E-post: katharina.lidmark@ostgy.se

 

 

 

spacerKajsa Norrman
Skolkurator
073-2711934
E-post: kajsa.norrman@ostersund.se

 

spacerEva Madberg
Skolsköterska
070-1903360
E-post: eva.madberg@ostersund.se

 

 


 



Administration

helen_eHelen Edlund
Expedition
063-134700
E-post: expedition@ostgy.se